KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16086080
nr 1608 6080
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Vy mot Oscarskyrkan. Signerad. Olja på pannå, 41x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:32:19
100 kr
150 kr
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström